Pręg± z tygrysa w politykę

Wpis

niedziela, 14 kwietnia 2013

Lecha Kaczyńskiego biografia

Publikację naukow± poprzedza broszura, która zachwala dzieło, iż to pierwsze takie ambitne przedsięwzięcie, "od tej pory plotki i domysły na temat różnych aspektów biografii Lecha Kaczyńskiego powinny ust±pić sprawdzonej wiedzy naukowej opartej na bogatej kwerendzie archiwalnej, relacjach ¶wiadków i przekazach rodzinnych. Takiej ksi±żki jeszcze nie było!"Za miesi±c będziemy się emocjonować biografi± polityczn± Lecha Kaczyńskiego, gdy wreszcie ujrzy ¶wiatło druku. Rzecz powstała pod "naukowym" kierunkiem Sławomira Cenckiewicza, sk±din±d naukowca, który dał się poznać publikacj± o Lechu Wałęsie. Cenckiewicz odkrył, iż pierwszy szef "S",  będ±c dzieckiem sikał do chrzcielnicy.

 

Publikację naukow± poprzedza broszura, która zachwala dzieło, iż to pierwsze takie ambitne przedsięwzięcie, "od tej pory plotki i domysły na temat różnych aspektów biografii Lecha Kaczyńskiego powinny ust±pić sprawdzonej wiedzy naukowej opartej na bogatej kwerendzie archiwalnej, relacjach ¶wiadków i przekazach rodzinnych. Takiej ksi±żki jeszcze nie było!"

 

Cenckiewicz już na ten temat udziela wywiadów. Dotarłem do jednego z nich, autor  z takim przekonaniem zachwala bohatera swojej pracy, iż można mieć wrażenie, że pisał j± na klęczkach.

 

Cenckiewicz aż kilkadziesi±t stron po¶więcił roli Lecha Kaczyńskiego w strajkach sierpniowych '80. Przyszły prezydent był tak przewiduj±cy, że zjawił się w Stoczni Gdańskiej przed grup± ekspertów Tadeusza Mazowieckiego, a nie wszedł w skład komisji ekspertów z powodu intrygi (sk±d to znamy?). Był na terenie stoczni 24 godzin na dobę do końca strajku, zaliczył styropian na wznak.

 

Wychodzi na to, że naukowiec ma podobne zdanie o wielko¶ci Lecha Kaczyńskiego, jak jego brat Jarosław. Był wielki i basta!

 

Dla tych, których nie nasyci biografia nieżyj±cego prezydenta, mam pocieszenie. To pierwsza cze¶ć tej kolubryny biograficznej obejmuj±ca lata 1945 - 2005. Czyli bez prezydentury. Dlaczego pada rok 1945? Może dlatego, iż ksi±żka opowiada także o Jadwidze i Rajmundzie Kaczyńskich.

 

Cenckiewicz nic nie opowiada o konsultacji naukowej Jarosława Kaczyńskiego. A szkoda.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kleofas-wieniawa
Czas publikacji:
niedziela, 14 kwietnia 2013 21:08

Polecane wpisy

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny

Flag Counter