Pręg± z tygrysa w politykę

Wpis

sobota, 15 czerwca 2013

Lech Kaczyński na biograficznych marach

Lech Kaczyński na biograficznych marach z t± hagiograficzn± pozycj± uro¶nie jeszcze wyżej i wyżej. I pamiętajcie kmiotkowie: jego przedstawicielem na Ziemi jest Jarosław Kaczyński.

 Następny tydzień zacznie się dla Jarosława Kaczyńskiego z wysokiego C. W poniedziałek premiera biografii jego brata Lecha Kaczyńskiego, na której będzie go¶ciem honorowym wraz z bratanic± Mart±.

 

O biografii można tyle na razie napisać, co portale prawicowe przynios±, acz skład zespołu autorskiego (czwórka historyków, publicystów i pracowników IPN) jest wymowny. Szczególnie jeden z nich Sławomir Cenckiewicz, co to Lechowi Wałęsie się nie kłania, a nawet gdy ten się pochyli b±dĽ zatroska nad losem ojczyzny, w odpowiednie miejsce kopnie.

 

Portal Karnowskich zamieszcza rozmowę z jednym z autorów, który przekonuje przekonanych, że Lech Kaczyński był większym niż mainstreamowi się wydaje. Da się wyczytać, iż biografia nieżyj±cego prezydenta jest w istocie histori± polityczn± Polski po 1989 roku. Takim też zapewne będzie opakowanie oferty rynkowej, w jakim przedstawi± autorzy swój produkt, a prezesowi PiS posłuży jako ważny budulec do mitów piso-smoleńskich.

 

Zapewne będzie to bardziej hagiografia niż biografia, pozwala o tym s±dzić fragment opublikowany na tymże portalu pod tytułem: "Lecha Kaczyńskiego droga do NATO". Cóż z niego się dowiadujemy? A to, że był jedynym (oprócz rzecz jasna Jarosława), który optował za naszym przyst±pieniem do NATO. Reszta polityków tego nie chciała, wręcz była Ľle usposobiona. Jako niewiele znacz±cy polityk Kaczyński załatwił nam Sojusz Północnoatlantycki.

 

Nie tylko Wałęsa (już na pocz±tku lat 90. wiedziono o nim, że jest TW Bolkiem) nie był przekonany do integracji Polski ze strukturami politycznymi i wojskowymi Zachodu, ale wszyscy pozostali: Bronisław Geremek, Krzysztof Skubiszewski (występuje w hagiografii jako współpracownik SB), Janusz Onyszkiewicz, czy wreszcie obecna głowa państwa Bronisław Komorowski.

 

Lech Kaczyński na biograficznych marach z t± hagiograficzn± pozycj± uro¶nie jeszcze wyżej i wyżej. I pamiętajcie kmiotkowie: jego przedstawicielem na Ziemi jest Jarosław Kaczyński.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
kleofas-wieniawa
Czas publikacji:
sobota, 15 czerwca 2013 21:29

Polecane wpisy

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny

Flag Counter